شنبه 3 فروردین‌ماه سال 1387

بالاخره آنتی ویروس محبوب من نسخه سوم خودش رو نیز منتشر کرد .

این نسخه فعلا به صورت آزمایشی تولید و عرضه شده است که شما در ادامه مطلب قادرید تا آن را دانلود نمایید .

 

 اما شاید بپرسید چرا واقعا ناد32 بهترین آنتی وروس است ؟

  پاسخ این سوال روشن است. زیرا تکنولوژی استفاده شده در  نرم‌افزار ضد ویروس ناد٣٢  تهدیدات مخرب رایانه‌ای را بهتر  از هر نرم افزار مشابه دیگری با کمترین میزان استفاده از منابع سیستم (Resource)  از  بین می‌برد.
کافی است برای قضاوت بهتر نگاهی به نتایج آزمونها و تحقیقاتی بیاندازیم که در عرصه تولید نرم‌افزارهای ضدویروس اتفاق می‌افتند. نتایجی که مشخص می‌کند کدام نرم‌افزار امن‌تر، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین عمل می‌کند. در این بخش با ارائه نمودارهایی به بررسی و مقایسه نرم‌افزارهای ضد ویروس مختلف خواهیم پرداخت

 


با استفاده از تکنولوژی “ThreatSense و %88 تهدیدات رایانه‌ای به صورت پیشگیرانه (ProActive) شناسایی می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان به تهدیداتی مانند “MyDoom“، “Notsky”، “Bagle” و “Mytob” اشاره کرد که نرم افزار ضد ویروس  ناد ٣٢ قادر بوده است قبل از روزآمد نمودن از گسترش ویروسهای مذکور جلوگیری نماید. این قابلیت توسط هوش مصنوعی نرم افزار بوجود آمده است.
سایت “www.AV-Comparatives.org” با انجام دو آزمایش جداگانه در سال 2005 تائید نموده است که ناد٣٢ بهترین گزینه برای حفاظت پیشگیرانه در مقابل تهدیدات Zero-Day می‌باشد. همچنین به نقل از این سایت، ضد ویروس ناد٣٢ توانسته است در آزمون ماه می %90 ویروس‌ها را در بخش “In-the-wild” شناسایی نماید. علاوه بر این %62 تهدیدات رایانه‌ای در آزمون بررسی حفاظت پیشگیرانه ماه نوامبر توسط ناد٣٢ شناسایی گردیده‌اند.

نمودار نمایش مجموع تعداد ویروسهای “ITW” که توسط نرم افزارهای مختلف تا تاریخ فوریه 2007 آشکار نگریده است.

      همچنین شرکت “ESET” سازنده آنتی ویروس ناد ٣٢ توانسته است از 9 سال پیش تاکنون با کسب 45 گواهی‌نامه  “VB 100%”  از مرکز مهم بولتن ویروس در بخش شناسایی ویروس در حالت “In-the-Wild” رکورد دار این بخش باشد. آزمون‌های مربوط به این گواهی‌نامه‌ها در رابطه با توانایی محصولات ضد ویروس برای شناسایی تهدیدات شناخته شده رایانه‌ای بوده است. در زیر نتایج حاصل از آزمونهای مختلف از مرکز فوق بصورت نمودار آورده شده است:

نمودار نمایش تعداد آزمونهای موفق و ناموفق در یولتن ویروس (تا فوریه سال 2007)


      در نمودارهای بالا نشان داده شده است که در آزمون ویروسهای نوع “ITW” نرم افزار ناد٣٢ اصلا حالت “FAIL  نداشته است.


    ●  به نقـل از سـایت “www.virusbtn.com” ، سـرعت ناد٣٢  برای اسـکن فایل‌هـای اجـرایی در ویندوز ویستا  برابر  43MB/s می‌باشــد.  سـرعت
اسکن
ناد٣٢  در این حالت 3 برابر بیش از نزدیک‌ترین حریف خود می‌باشد.

نمودار نمایش سرعت اسکن نرم افزارهای مختلف در فایلهای اجرایی ویندوز ویستا

    ●  ناد٣٢  با سـرعت 11MB/s در محیط “RedHat Linux” فایل‌ها را اسکن می‌کند و این سرعت تقریباَ 2 برابر بیش از نزدیک‌ترین حریف ناد٣٢ در این
        مسابقات بوده است. (منبع: www.virusbtn.com)

نمودار نمایش سرعت اسکن نرم افزارهای ضد ویروس در سیستم عامل ویندوز “XP” و لینوکس

    ●  تأثیر منفی بر روی کارایی رایانه در زمانی که گارد “NOD32″  فعال است برابر %4 می‌باشد که این مشخصه در نوع خود بی نظیر است.
(منبع:
www.canon.com )

نمودار نمایش تاثیر منفی فعالیت گارد در نرم افزارهای مختلف ضد ویروس


      ناد٣٢ جزء کوچک‌ترین پکیج‌های نرم‌افزاری در صنایع تولید نرم‌افزارهای ضد ویروس می‌باشد. حجم فایل نصب کنندة نگارش 2.7 این نرم‌افزار  تنها برابر 8.6MB می‌باشد.
      این برنامه تنها از 15 تا 22 مگابایت از حافظه “RAM” را مورد استفاده قرار می‌دهد. با توجه به قابلیت “Caching”  پیشرفته این محصول حجم دسترسی به “HDD” و همچنین بازخوانی اطلاعات “RAM” کاهش می‌یابد و این امر به نوبه خود باعث افزایش کارایی سیستم می‌گردد.

نمودار نمایش میزان حافظه اشغال شده توسط نرم افزارهای مختلف ضد ویروس

 »» دانلود  NOD32 3.0.290.0 Beta2  مخصوص سیستم های 32 بیتی (لینک مستقیم)

 »» دانلود  NOD32 3.0.290.0 Beta2  مخصوص سیستم های 64 بیتی (لینک مستقیم)

حجم :  14.6 مگابایت

این نسخه تنها برای ویندوزهای NT/2000/2003/XP می باشد .